In de cao-Afbouw 2026-2027 zijn nieuwe afspraken over de loondoorbetaling bij ziekte gemaakt. Vanaf 1 januari 2027 wijzigen de uitbetalingspercentages van loon bij ziekte. Heb je een ziekteverzuimverzekering, dan is het belangrijk om de dekkingspercentages te checken en mogelijk aan te passen.
In 2026 geldt dat in het eerste en tweede ziektejaar (hetzelfde als de vorige cao) 85% van het loon wordt doorbetaald. Vanaf 1 januari 2027 geldt voor werknemers die dan ziek worden:
Deze wijziging geldt alleen voor werknemers die vanaf 1 januari 2027 ziek worden.
Werkgevers, die een ziekteverzuimverzekering hebben, doen er goed aan om hun polis te (laten) checken. Als je wilt dat de dekking van de ziekteverzuimverzekering in 2027 blijft aansluiten op de cao-Afbouw dan moeten waarschijnlijk de dekkingspercentages worden aangepast. Neem hiervoor dan (tijdig) contact op met je verzekeraar.
Een werkgever is niet verplicht om de dekkingspercentages op de ziekteverzuimverzekering aan te passen. We vinden het echter belangrijk leden tijdig te wijzen op de verandering. Als werkgever kun je vervolgens zelf een keus maken om de dekkingspercentages al dan niet aan te passen.