AanZET, SPRILA, SPULA en FLEX-e bieden kansen om te verduurzamen
Alle afbouwbedrijven
aangesloten bij NOA
22 september 2026

Subsidie emissieloos vervoer en laadinfra

Wil je investeren in elektrisch vervoer, laadpalen of een oplossing voor netcongestie? Dan zijn er verschillende subsidieregelingen waar je als ondernemer gebruik van kunt maken. Vooral voor bedrijven die vrachtwagens willen verduurzamen of laadvoorzieningen op het eigen terrein willen realiseren, zijn er nog mogelijkheden.

€ 119,2 miljoen voor emissieloze vrachtwagens

Op 29 september opent een nieuwe ronde van de Aanschafsubsidie Zero-Emissie Trucks (AanZET). Ondernemers kunnen subsidie aanvragen voor de aanschaf of financial lease van een nieuwe, volledig emissieloze vrachtwagen. Voor deze ronde is € 119,2 miljoen beschikbaar. Afhankelijk van de grootte van de onderneming en het type vrachtwagen kan de subsidie oplopen tot € 115.200 per voertuig.

Op 29 en 30 september mag een onderneming per werkdag één aanvraag indienen voor maximaal twee vrachtwagens. Vanaf 1 oktober gaat het om maximaal tien vrachtwagens per aanvraag. Aanvragen worden per datum op volgorde van binnenkomst behandeld. Wie plannen heeft om te investeren, doet er dus goed aan zich vooraf in de voorwaarden te verdiepen.

Subsidie voor laadpalen op het bedrijf

Ook voor de benodigde laadinfrastructuur zijn subsidiemogelijkheden. Met de Subsidieregeling Private Laadinfrastructuur bij bedrijven (SPRILA) kunnen ondernemers subsidie krijgen voor laadstations op eigen of gehuurd terrein. De regeling biedt daarnaast mogelijkheden voor investeringen in een stationaire of geïntegreerde batterij. Voor publiek toegankelijke laadlocaties voor zware elektrische voertuigen bestaat de Subsidieregeling Publieke Laadinfrastructuur zwaar vervoer (SPULA). Beide regelingen lopen in 2026 tot 18 december, zolang er budget beschikbaar is.

Last van netcongestie?

Elektrificeren is niet altijd eenvoudig als het elektriciteitsnet onvoldoende capaciteit biedt. De Flex-e-regeling kan bedrijven helpen om binnen hun bestaande netaansluiting slimmer met elektriciteit om te gaan. Er is subsidie beschikbaar voor onder meer een flexibiliteitsscan en een haalbaarheidsstudie. Daarmee kun je laten onderzoeken wanneer en hoe je elektriciteitsverbruik kan worden aangepast en welke maatregelen mogelijk zijn om de beschikbare netcapaciteit beter te benutten.

Bekijk de voorwaarden bij RVO

Bekijk eerst welke regeling bij jouw gewenste investering past en welke voorwaarden gelden. AanZET en SPRILA kunnen bijvoorbeeld in 2026 niet gecombineerd worden met MIA/Vamil voor dezelfde investering. Verdiep je eerst goed in wat er wel en niet mogelijk is. De regelingen worden uitgevoerd door de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland (RVO).

Meer informatie:

Deel dit artikel: