Zaterdag 10 januari kwamen bijna vierhonderd NOA-leden en relaties naar Fort Sint Gertrudis in het Brabantse Geertruidenberg, om met elkaar en het Hoofdbestuur te vieren dat NOA alweer 25 jaar bestaat. Er werden herinneringen opgehaald én natuurlijk werd er ook geproost op de toekomst.
Na een week sneeuwval, ijzige wegen en kou vond een enkeling het spannend om naar Geertruidenberg te reizen, maar de meeste wegen waren gelukkig allemaal goed begaanbaar. Veel leden hadden een hotel in de nabijheid van het fort en maakten gebruik van de busservice. Het was vanaf de toegangspoort nog wel een uitdaging om bij de ingang te komen.
NOA-voorzitter John Kerstens opende het jubileumfeest: “Mooi dat zovelen hier gekomen zijn! NOA is één grote familie. Dat familiegevoel zat ook al in de verenigingen waaruit NOA is ontstaan. In de drie dubbeldikke jubileumuitgave van ons NOA Magazine is daar alles over te lezen; daarom doe ik dat nu niet - temeer omdat me gevraagd is om het kort te houden. Toch moet ik nog wel even wat kwijt voordat we proosten op de toekomst van NOA. Zoals jullie hebben kunnen lezen, kon de Adviesraad niet instemmen met het onderhandelingsresultaat voor een nieuwe cao. We hebben dat de vakbonden laten weten, waarop ‘gedreigd’ werd hier vanavond voor de deur actie te voeren, omdat werkgevers hun medewerkers in de kou zouden laten staan terwijl ze zelf feest vieren. NOA-leden gunnen hun medewerkers een goede cao. Met een loonsverhoging die koopkrachtverbetering oplevert en misschien wel de beste zware beroepenregeling van Nederland. Dat weten de vakbonden. Onze deur staat altijd open om fatsoenlijke afspraken te maken die goed zijn voor werkgevers en werknemers. En dat weten die laatsten ook, want er stond hier vanavond niemand te protesteren.”
Daaropvolgend bracht John Kerstens samen met Erevoorzitter Jan van de Kant een toost uit op de toekomst van NOA. Jan stond aan de wieg van NOA en was al lange tijd daarvoor voorvechter, kartrekker en motivator om als branche samen op te trekken. Dat zijn boodschap nog steeds beklijft, bleek wel uit het cadeau dat Stucgilde-voorzitter Loïs Vlasblom vervolgens namens alle hoofdsectoren en sectorverenigingen aanbod aan de voorzitter(s) van NOA: een ontwerp voor een tastbare wanddecoratie/werkstuk in het pand van NOA, waaruit het samen-gevoel ook zal blijken. “Want zonder leden is er geen NOA.”
Cabaretier Marlon Kicken warmde aansluitend de aanwezigen verder op voor een avond saamhorigheid en plezier. Er werd lekker gegeten en bijgepraat met oude bekenden. Daarna konden de voetjes van de vloer op de vrolijke noten van de band STOOT! Degenen die liever wat rustiger met elkaar verder spraken, deden dit in de Bourgondische zaal, waar vroeger de ridders bijeen kwamen om plannen te smeden. Om middernacht gingen ook de deuren naar Club Flamingo nog open, waar DJ Tygo voor de echte liefhebbers nog meer dansmuziek draaide.
We kijken terug op een mooie avond en bedanken iedereen voor zijn en haar komst. Op naar de volgende 25 jaar: Vol energie zijn we weer aan de slag, want NOA zijn we allemaal!